BRAMA – ОНЛАЙН ВАРТА УКРАЇНИ

Війна відбувається не лише за територіальну цілісність, а й за інформаційний простір. Російська інформаційна експансія посилилась з початком повномасштабного вторгнення.

Несвідоме споживання інформації та недостатній рівень інформаційної грамотності стали передумовами спільної для всіх українців проблеми – засилля ворожої пропаганди та фейків. Дезінформація в мережі негативно впливає на свідомість людей та хід війни в цілому, тому користувачі мережі Інтернет мають завжди бути обачними та вміти розпізнавати фейки, пропаганду та дезінформацію.

У контексті протидії фейкам та пропаганді Департаментом кіберполіції спільно з волонтерами було створено проєкт «BRAMA». Діяльність проєкту направлена на захист медіа простору  від російської пропаганди, блокування каналів поширення дезінформації,  протиправного та забороненого контенту. Також, метою проєкту є покращення медіа-грамотності українців, зменшення впливу пропаганди на суспільство та популяризація безпечного поводження в мережі інтернет. Наразі у проєкту є телеграм-канал (https://t.me/+iYfv2LOqxVdlZTVi) та бот, завдяки якому будь-який громадянин може долучитись до боротьби з російським ІПСО на інформаційному фронті.

З початку діяльності проєкту «BRAMA», учасники надіслали понад 140 тис. лінків на джерела, які, на думку користувачів, необхідно заблокувати. Станом на січень 2024 року учасниками спільноти заблоковано понад 26 тисяч джерел поширення неприйнятного контенту.

Тетяна ШМІГОЛЬ, старший інспектор 1-го сектору  (оперативного пошуку та партнерства у сфері інформаційних технологій) управління протидії кіберзлочинам в Одеській області Департаменту кіберполіції Національної поліції України лейтенант поліції

Залиште свій коментар